olf_final

Оголошено переможців конкурсу 3D Video Art на Odessa Light Fest

Організатори фестивалю Odessa Light Fest підвели підсумки Третього міжнародного конкурсу відеомеппінга і світло-проекційних рішень 3D Video Art.

Цього року заявки направили 42 художника з 14 країн, в тому числі Бразилії, Італії, Іспанії, Франції, Угорщини. У фінал оргкомітет фестивалю відібрав третину робіт. Художники створювали свої арт-роботи на тему «Наука як диво», щоб надихнути глядачів до особистого відкриття «ФОРМУЛА + АРТИСТИЧНИЙ ЗАДУМ = ЧУДО». Їх роботи проеціювали на фасаді Одеської міської ради, що на Думській площі.

Переможців конкурсної програми визначало компетентне журі та глядачі, які стали учасниками процесу вперше. Їм було запропоновано віддати свій голос онлайн за улюблену роботу. Журі здійснювало оцінку відповідно до критеріїв минулих років, а в його складі в цьому році були Євген Ващенко, український художник, що працює в області алгоритмічного мистецтва в звуці і візуальної середовищі, засновник проекту V4W.ENKO, Олександр Березняк, провідний фахівець компанії «LC. UA », Олександр Нехведович, засновник і директор студії« Четвертий вимір », чия компанія створює проекти для різних європейських фестивалів світу, Михайло Опалєв, доцент, завідувач кафедри мультимедійного дизайну Харківської державної академії дизайну і мистецтв та Тетяна Рудь, організатор і куратор Odessa Light Fest.

У номінації Art Mapping Prize перше місце дісталося фахівцям V.P.M з Іспанії, які створили роботу «Старі сигнали». Це подорож по псевдонауці створення, заснована на стародавніх позаземних сигналах.

Друге місце зайняла робота «Пітьма і світло» італійського медіа-художника Мішеля Пущщеду. У цій арт-роботі артист абстрактно описав концепцію величності інновацій, які принесла наука в наш сучасний вік. Дивлячись критично на історію, кожен може зрозуміти, як це було використано – позитивно або негативно, поставивши людини перед великою відповідальністю. Він використовував світло для представлення енергії, яку може створити наука. І саме перед людством стоїть вирішальне завдання, як її використовувати.

Третє місце розділили художник з Бразилії Джоан Саббат з роботою в стилі Cyber ​​Steam Punk «2889» і колектив студентів курсу «Мультимедіа» Харківської державної академії дизайну і мистецтв, які створили роботу в планшетній техніці «Наука – простір і свобода». Також ця арт-робота була відзначена в спеціальній номінації «Глядацькі симпатії».

2889 – рік, коли розгортаються події цієї футуристичної історії. Медицина і технології створили безсмертя. Машина з штучним інтелектом, використовуючи електромагнітну інформацію людського мозку, переводячи її, переміщує органічну душу в кібернетичне тіло, створене для отримання інформації від людей.

Студенти Харківської академії своєю роботою прагнули передати, що наука не має кордонів і разом з цим може концентруватися навколо дрібних деталей і на різних областях діяльності, відкриваючи людині неосяжні простори для творчості. На їх погляд, простір і свобода – саме те диво, яке усвідомлює людина, пізнаючи світ.

Другий номінацією став VJ Light Art. Кращі результати продемонстрували художники по світлу Народного колективу Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченко Musical Theatre Selina і київського театру «Браво», а також Дмитро Ходаковський. Свої таланти учасникам було запропоновано показати в заключний день фестивалю. Саме цього дня святкують Різдво. Свої роботи вони демонстрували під різні інтерпретації відомої в усьому світі різдвяної колядки «Щедрик» українського композитора Миколи Леонтовича.

scheme_winner_UA