promoOLF

Одеса стане найяскравішим різдвяним містом України

З 23 до 25 грудня в Одесі пройде Третій Міжнародний фестиваль світлового мистецтва Odessa Light Fest, що завершує естафету фестивалів світла по всьому світу, а Одесу перетворює на найяскравіше різдвяне місто країни. Традиційно, центральним майданчиком свята стане Думська площа.

Цього року Odessa Light Fest відбудеться в особливий казковий час, коли не тільки діти, а й дорослі, омріяні перспективами майбутнього. Головним героєм у цьому дійстві буде світло, створене візуальними майстрами з 14 країн світу. Саме завдяки цьому різдвяна Одеса засяє найяскравіше з усіх міст України. До творчого процесу фестивалю доєдналися художники з України, Франції, Бразилії, Іспанії, Республіки Білорусь, Італії та інших країн.

Саме різдвяний дух свят надихнув організаторів подивитися на науку як диво: «Все дивовижне – це мрії і фантазії, які ще не стали реальністю. Чи навпаки, це реальність, яку ми ще не сприйняли, не окреслили в закономірності та формули, котру ми тільки-но створили. Адже більшість відкриттів були зроблені з прагнень пояснити таємниче, а технології створювалися в спробі реалізувати найсміливіші фантастичні ідеї, – коментує організатор фестивалю Тетяна Лоренц. – Кожен з нас є творцем, тож за нами вибір, які чудеса ми будемо являти світу кожного нового дня». І, ніби за помахом чарівної палиці, фасади будівель заграють барвами, оживуть та мовитимуть до нас проекційними історіями про світло душі, що надихає до творчості та про світло розуму, що дарує нам мільйони неймовірних наукових відкриттів.

За традицією міжнародний фестиваль триватиме три дні. На центральному майданчику – Думській площі – кожного вечора одесити та гості міста зможуть побачити неймовірні шоу.

У перший день, 23 грудня, відбудеться урочиста церемонія відкриття з мультимедійною шоу-виставою, створеною міжнародною командою фахівців, під ексклюзивну музику. Особлива роль у грандіозному дійстві дісталася велетенській світловій маріонетці. А кульмінацією стане піротехнічно-світлове шоу та інші технологічні сюрпризи.

Не менш цікавим для глядачів стане і другий день фестивалю. На них чекатимуть конкурс VJ  та відео-проекцій 3D Video Art, до участі у якому подано більше 30 заявок із різних країн. Візуальні артисти представлять на розсуд журі свої арт-роботи на тему «Наука як диво», а глядачі зможуть не тільки споглядати перетворення фасаду міської ради, а й прийняти участь в обранні переможця, проголосувавши за одну з меппінг-проекцій. Найкращі роботи будуть представлені у фіналі.

Третього дня кожен бажаючий зможе подивитися кращі конкурсні роботи створені в різні роки фестивалю. А фінальним акордом стане батл між художниками по світлу, які збудують світлове шоу, під різноманітні інтерпретації та аранжування відомої у всьому світі різдвяної колядки «Щедрик» М. Леонтовича. «Щедрик – це Україна, яку знає весь світ. Творчі таланти – це наше українське Диво. І рідна всім нам від народження колядка ще раз нагадає наскрізну тему фестивалю – що саме ми, в науці, культурі, спорті, будь-де, можемо и маємо створювати свої досягнення, свої дива. Кожен і кожного дня», – підкреслює режисер фестивалю Олеся Гусар.

Підтримають атмосферу свята світлові інсталяції, що осяють різні куточки міста. HÔTEL DE PARIS ODESSA MGALLERY BY SOFITEL перетвориться на справжнє цифрове полотно, що заграє дивовижними картинними орнаментами Клімта в його золотий період. Дерево життя, Цілунок й яскраві мозаїки-калейдоскопи прикрасять фасад на цілих три вечора. «Клімт крізь призму світла»  – дивовижне дійство буде присвячене столітньому ювілею від дня смерті майстра. А біля Одеського Національного Академічного театру Опери та Балету глядачі зможуть віднайти цікаву світлову інсталяцію, що отримала назву «Алхімія».

Слідкувати за новинами та оновленнями програми можна на сайті фестивалю.